Briti ajaleht leiab, et TM on tulnud tagasi suure enesekindlusega


Artikli autor leiab, et TM-i kasvav tunnustamine ühiskonnas tuleneb ulatuslikest teaduslikest tõenditest, mis näitavad, et TM annab erakordseid tulemusi näiteks südamehaigustesse suremuse vähendamisel ning (teisti ravimatu) posttraumaatilise stressisündroomi (PTSS) ravil.

The Independent nimetab ka silmapaistvaid tulemusi koolides, sealhulgas efektiivne vabanemine vägivallast ning oluline õppetulemuste paranemine koolides, kus varem on valitsenud suur korralagedus ja rahutus, ning erkordseid tulemusi Suurbritannia TM-i privaatkoolis, mille tõttu haridusministeerium otsustas anda koolile täieliku rahastuse, vaadake rohkem selle kohta siin: “Vägivald ja kiusamine kadusid koolides kus kasutati transtsendentaalset meditatsiooni” ning “Briti valitsus toetab Transtsendentaalset Meditatsiooni kasutavat kooli“.

Filosoof Daniel Dennet

Artikkel nimetab mitmeid TM-i harrastavaid kuulsusi, sealhulgas filosoofiaprofessor Daniel Dennetit, ning osutab, et tema on tuntud oma ratsionaalsuse ja skeptilisuse poolest (näidates sellega, et TM ei ole udune müstika, vaid süstemaatiline, loogiline ja selge tehnika, mis sobib isegi kõige kriitilisematele ja ratsionaalsematele intellektuaalidele).

Nimetatakse ka USA bestsellerit, raamatut “Transcendence”, mis on jõudnud USA bestsellerite tippude hulka. Selle on kirjutanud maailmakuulus psühhiaatriaprofessor Norman Rosenthal. Osutatakse ka, et see vilunud arst soovitab nii omaenda ulatuslike kogemuste kui teadusuuringute alusel, et kõik arstid saadaksid vaimsete haigustega patsiendid õppima TM-i (kuid ta rõhutab ka, et TM on kasulik kõikidele ja tsiteerib mitmete kuulsuste positiivseid kogemusi selle tehnikaga).

Autor kirjutab ka, et kuigi TM-i teadusuuringute tulemused on huvitavad, on TM-praktiline väärtus eriti tähtis, sest annab inimesele võime leida sügavat rahu selles pidevalt tormlevas maailmas ning tegeliku õnne kogemuse.

Väljavõtteid ariklist:

“TM, nagu järgijad seda nimetavad, on kiiresti muutumas auväärseks peavoolusuunaks peamiselt tänu üha avarduvatele teadusuuringutele, mis [muuseas] näitavad, et reeglipäraselt mediteerivad inimesed võivad eeldada südameatakkide, ajurabanduste ja varaste surmade silmatorkavat vähenemist (ühe uurimuse alusel kuni 47 protsenti). Aga silmanähtavad eelised sellega ei lõpe: vastavalt äsja USA ajakirjas Military Medicine avaldatud pilootuuringule vähenesid posttraumaatilise stressi sümptomid Iraagi ja Afganistani sõjaveteranidel pärast kaheksanädalast TM-i praktiseerimist 50%….

Kuigi uurimused TM-i kasulikkusest tervisele äratavad imetlust, on veel teine, palju mõjuvam põhjus, miks meditatsioon on just nüüd populaarne. Praktiseeritud järjepidevalt, näib see pehmendavat kaasaegsest elust tulenevaid mõjusid, kergendavat rahutust ja võimaldavat tegelikult ning tõeliselt puhata, otsimata selleks abi keemialt; see võimaldab vabaneda püsivatest, rahututest ja sageli hukutavatest püüdlustest olla saledam, rikkam ja populaarsem Facebookis ning annab rõõmustava avastuse, et õnne ei leita käsimüügiravimitest, vaid iseendast….

Dr. Rosenthal hakkas läbi vaatama suurt hulka teadusuurimusi TM-i mõju kohta selle pikaajaliste kasutajate juures, samuti koguma mediteerijate käest juhuslikult kuuldud tõendeid. Selle tulemusel kirjutas ta raamatu Transcendence, kinnitades seejuures sissejuhatuses: “Mõned teist võivad pidada seda ülevaadet TM-i – silmnähtavalt lihtsa tehnika kasulikkusest liialdatuks ja raskesti usutavaks. Ma ei mõista teid hukka.” Ta toob oma argumentide tõestuseks välja 340 eelnevalt retsenseeritud teadusartiklit tõestamaks oma väidet, et TM  mitte ainult ei vähenda kardiovaskulaarsete haiguste esinemissagedust, vaid aitab ka ravida [narkootikumide ja nikotiini]sõltuvust, posttraumaatilist stressi, ADHD ja depressiooni, rääkimata sellest, et aitab täiesti tervetel inimestel saavutada suuremat eneseteostust.

Autor lõpetab järeldusega et kui TM-il on nii suur mõju tervisele, siis on

„TM-organisatisoonil moraalne kohustus levitada oma sõnumit“

Allikas:TM is back in a big way

Rubriigid: A: Kõik postitused, Teaduslikud uuringud, Tervis, TM hariduses, Välismaalt, sildid: , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.