Hiina võtis veel ühte sammu TM-i sisseviimisele koolides

Juba paar aastat tagasi näitas Hiina huvi TM-i sisseviimisele koolidesse ja tehti koostöölepingut ülikooli tudengite vastuvõtmise suhtes Maharishi Ülikoolis USA-s. Juba on mitu Hiina tudengid seal õppimas, eriti arvuti ja majandusteadust. Kaaluti ka viia TM-i kõikidesse Hiina koolidesse, aga oodati veel kogemusi Maharishi koolist Hiinas ning USAsse saadetud üliõpilastest. 

Need kogemused on olnud nii positiivsed, et kutsuti Maharishi kooli rektorit, Richard Belli hiljuti  Hiinasse, ühe suuremasse põhikoolisse selleks et alustada TM-i sisseviimist.

Hiinas on mitmetuhandeaastaline kogemus erinevatest meditatsioonidest ja on tehtud uuringuid erinevate tehnikate kohta. Valitakse TM-i, kuna tehnika on lithne, nõuab vähe aega ja uuringud on näidanud et selle efektid tulevad kiiresti ja soodustavad efektiivselt õpilase arengut nii intellektuaalselt kui inimisena. Algusel oli Hiinas kahtlus kas tõesti saab motiveerida õpilasi istuda vaikselt 10 min kaks korda päevas, aga kogumus seal kinnitas kogemused teistest riikidest, et õpilastel meeldib mediteerida kuna annab rahu ja heolutunnet, ning parandab nende õpevõimet. Vaadake ka TM praktilises elus.

TM erineb oluslisel määral teistest meditatsiooni tehniktest. Vaadake “TM-i omapära“.

 

Jaan Suurküla 

Rubriigid: A: Kõik postitused, Välismaalt, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.