Vägivald ja kiusamine kadus koolides kus kasutati transtsendentaalset meditatsiooni

Kool Iisraelis sai auhinna rahu loomise eest

Natsarethi lähedal asuvas Daiburiya keskkoolis olid suured probleemid distsipliiniga, rahutusega, vägivalla ja kiusamisega. Selletõttu olid ka õpilaste tulemused halvad.

2008.a. sügisel õpetati õpilastele ja õpetajatale TM-i. Sellega muutus kool rahulikuks, vägivald kadus ja õpilaste tulemused paranesid. Oluline muutus tekkis juba 2-3 kuu jooksul

Video: Daiburiya kooli endine direktor räägib oma kogemustest

Videos allpool ütleb ta, et kool oli kokkuvarisemise äärel (at the brink of collapse). Õpetajad otsisid teisi töökohti ja õpilased läksid teistesse koolidesse. TM-iga muutus atmosfär rahulikuks. Suhted õpilaste ja õpetajate vahel muutusid positiivseks. Tekkis rõõmutunne koolis.

Veel videod

Kahekordselt auhinnatud

Kaks aastat järgemõõda on Iisraeli Haridusamet andnud auhinda korra, rahu ja heade õppetulemuste loomise eest koolis. See kinnitab kogemust, milleni on jõutud ka mitmetes teisteski kohtades maailmas, et TM-il on kiiresti toimiv, efektiivne ning positiivne mõju. See kinnitab ka meie üleilmset kogemust, et TM töötab ühtemoodi hästi igas kultuuris.

Vägivald ja kiusamine kadus Kalifornia koolis peale TM-i algatamist

Kalifornia kooli direktor võitis sellepärast suure auhinna

The National Middle School Principal of the Year (2008)

30.000 USA põhikooli direktorite seast valiti parimaks Jim Dierke. Põhjuseks oli, et kool, milles oli varem palju vägivalda ja puudus ditsipliin, muutus hea ditsipliiniga, positiivseks ja rahulikuks kooliks. Dierke algastusel alustavad põhikoolid veel sügisel kasutama TM-i.

Dierke väidab, et kooli positiivse muutuse põhjuseks oli TM. Muutus toimus nimelt siis kui kõik õpilased ja õpetajad koolis hakkasid praktiseerima TM-i. Seda võimaldas annetus David Lynchi sihtasutuse poolt. Allpool videos, mis on meie poolt lühendatud väljavõte, räägib Dierke oma kogemustest. Õpetajad, kes ei jaksanud töötada rohkem kui paar päeva nädalas on nüüd praktiliselt sajaprotsendiliselt kohal. “Mul on rõõm näha naeratusi ja õnnelikust õpilaste nägudes”. Mainib, et TM-i kasu koolides on “tohutu suur” (“the benefits are huge”).
(4:00 min)


Rubriigid: A: Kõik postitused, TM hariduses, Välismaalt, sildid: , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.