TM parandas posttraumatilist stressi sõdurite juures

(Tekst pildil:)

“Kuna ma alustasin mediteerimist, muutus mu elu dramaatiliselt. Ma sain jagu sõja traumast.”

Kaks teadusuuringud kinnitavad mitmete sõdurite kogemused, et posttraumaatiline sündroom paraneb Transtsendentaalse Meditatsiooni (TM) abil. See on raske kroonilise stressi seisund, mida tavaliste ravimeetoditega on suudetud ainult osaliselt ravida, sedagi peamiselt sümptomite summutamise kujul. Sellised tulemused kui TM on saavutanud pole teatatud ühtegi teise meetodi puhul. See kinnitab teiste uuuringute järeldused, et TM parandab efektiivselt kroonilise stressiga seotud häireid, mite sümptomaatiliselt, vaid ravides ära nende algpõhjuse.

Uuring 1

Hiljuti esitas professor Norman Rosenthal uuringut mis leidis 50% paranemist 6 nädala jooksul. Mõõdeti tavaliselt kasutatud kriteeriumid (BDI, PCL-M, CAPS,Q-LES-Q), vaadake nende ingliskeelset seletust siin.

PTS paranemine

Uuring 2

See tulemus kinnitab varem tehtud sõjaveteraanide uuringut mis samuti leidis olulist paranemist kolme kuu jooksul. Diagramm allpool näitab et PTS-i kesksed sümptomid paranesid olulisel määral (mõõt on “effect size (ES)”, ja ES=2 on ebatavaliselt tugev efekt). Emotional numbness tähenab tunnete tuimus – kuna on olemas väga intensiivsed mahasurutud emotsioonid (hirm ja sarnased) tekkib kaitsemehanism mis surub maha kõik tunded, mille tagajärjel kogetakse ellu hallina ja masendavana. Anxiety = ängistus. PTS scale on tavaliste selle häire sümptomite mööt.

PostTtraumaatiliseStressi emotsionaalsete häirede paranemine

Samast uuringust teine diagramm:

PTS-i komplikatsioonid paranesid samal ajal

Nende uuringute tõestav väärtus on suur, ka kui nemad on väiksed, kuna PTS ei parane spontaanselt. Ka üksiku isiku suur paranemine on sellepärast erakordne. Uuringut kinnitavad mitmete sõjaveteraanide isiklikud kirjeldused. Mõned nendest leiate videodel allpool.

Esimene on Kolonel Jerry Yellin kohta kes kirjeldab, kuidas tema, raskete sõjakogemuste tõttu, oli pidevalt kroonilises depresioonis ja emotsionaalse tuimuse seisundis üle kolmkümmend aastat kuni tema õpis TM-i. Tema initsiaavil asutati “Operation Warrior Wellness” selleks et parandada PST-lt raskesti tabatud sõdureid TM-i abil.

</object>

Rubriigid: A: Kõik postitused, Tervis, Välismaalt, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.