Esileht

Tähtsamate uudiste kokkuvõtted

____________________________________________________________________

USA südameeksperid soovitavad TM-i

Leiavad, et on ainus efektiivne alternatiivtehnika vererõhu alandamiseks

ahalogo

Soovitatakse et USA arstid rekommenderivad TM-i vererõhu alandamiseks

Ameerika Südame Asossiatsioon (American Heart Associatcion – „AHA“) avaldas hinnangut kõikide meditatsioonitehnikate, sealhulgas transtsendentaalse meditatsiooni (TM) tehnika, lõõgastustehnikate, jooga ja teiste stressivastaste harjutuste uuringute efekti kohta kõrge vererõhu puhul.

AHA leidis, et ainult TM-i kohta on olemas teaduslikud tõendid mis näitavad et tehnika alandab vererõhku olulisel määral. Kuna kõrge vererõhk on stressiga seotud haigus, tähendab see ka et TM on efektiivne stressi alandav tehnika.

Rohkem selle kohta

Posttraumaatiline stressi sündroom paranes kiiresti

Uus uuringuaruanne teatab, et toimub kiire paranemine kuni sümptomivabale tasemele peale 30 päeva TM-i harrastamist ja see püsis uuringu lõppuni 135 päeva hiljem

posttraumaticrefugees ReeseMõõdeti posttraumaatilse stressi häire (PSTH) sümptomid 42 põgenikute juures uuringu alustamisel, 30-ndal ning 135-ndal päeval peale TM-i õpimist. Sümptomid kadusid TM-i harrastajate juures juba peale 30 päeva ja paranemine püsis kuni uuringu lõppuni peale 135 päeva.

PTSH on olnud väga raske parandada tavaliste meetodidega. See uring kinnitab varemad uuringud mis näitavad et TM parandab ära seda häiret.

Rohkem selle kohta

Pentagon rahastab TM-i uurimist stressi-haigete sõdurite seas

USA kaitseministeerium – “Pentagon” -on otsustanud anda 2 miljoni dollareid uurimisele TM-i efektide kohta Post-traumaatilise stressi häire (PTSH) puhul.

Rohkem selle kohta

Briti valitsus toetab transtsendentaalset meditatsiooni kasutavat kooli

skelmersdale meditatingSuurbritannia haridusministeerium on otsustanud täielikult rahastada TM-i privaatkooli, kus kõik õpilased ja õpetajad harrastavad TM-i. Rahastus hõlmab kõiki koolitegevusega seotud kulutusi, nii et õppimine, mis varem maksis 7000 naela (8000 EUR) aastas, muutub täiesti mittetasuliseks. Sadade taotlejate seas on seda Suurbritannias saavutanud ainult 5-6 kooli. Põhjuseks on kooli erakordsed saavutused ja positiivne stressivaba õppekeskond. 

Rohkem selle kohta

Briti ajaleht: Kasvav transtsendentaalse mediatsiooni tunnustus

Artikli autor leiab, et kasvav tunnustus TM-le tuleneb ulatuslikust teadusdokumentatsioonist ning silmapaistvatest tulemustest, eriti tervise ja koolide alal.

Nimetab erakordseid tulemusi, näiteks südamehaigustesse suremuse suur vähenemine ning (teisiti ravimatu) PostTraumaatiliseStressiSündroomi muljetavaldav paranemine.

Nimetab ka silmapaistvaid tulemusi, sealhulgas vägivalla kadumine ja õppetulemuste parenemine koolides, kus varem oli raskeid probleeme korra tagamisega, ning erkordseid tulemusi Suurbritannia TM-i privaatkoolis.

Rohkem selle kohta

Keskendushäired (ADHD) paranesid TM-i abil (1 ja 2)

Kaks uuringut kinnitavad koolidest saadud kogemusi, et rahutus ja keskendushäired paranevad TM-i abil. Oluline paranemine toimub 4-6 kuu jooksul ja on hästi nähtav ajutöö analüüsidest, mis näitavad suuremat kooskölastatust ja tasakaalu ajutöös.

Seni on ainsa ravimina selle häire vastu kasutatud narkootikum amfetamiini, millel on kahjulikud kõrvalmõjud ja mis ei ravi. TM aga ravib ja teeb seda kahjulike kõrvalmõjudeta.

Rohkem selle kohta

TM ravis posttraumaatilist stressi sõdurite juures

Ka PTSi komplikatsioonid paranesid

Ka PTSi komplikatsioonid paranesid

See on raske kroonilise stressi seisund, mida tavaliste ravimeetoditega on suudetud ravida ainult osaliselt, sedagi peamiselt sümptomite summutamise näol. Selliseid tulemusi, nagu on saavutatud TM-ga, pole teada ühtegi teise meetodi puhul.

See kinnitab teiste uuringute järeldusi, et TM parandab efektiivselt kroonilise stressiga seotud häireid, ja seda mitte sümptomaatiliselt, vaid ravides välja nende algpõhjuse.

Rohkem selle kohta

TM vähendas südame ja veresoonkonna haiguste komplikatsioone 50%

Südameinfarktide ja ajurabanduste sagedus oli 9 aastat peale uuringu algust mediteerijate seas ligikaudu 50% madalam, võrreldes kontrollgrupiga . Pole teada ühtegit teist ravimit või ravimeetodit, mis on andnud samasuguse tulemuse.

Rohkem selle kohta

Kuulus teadur esitles uut raamatut TM-i kohta

„Kui TM oleks uus ravim nendesamade efektidega, siis oleks ta ülimenukas.“

NormanRSeda ütleb TM-i südamehaiguste komplikatsioone alandava efekti kohta maailmakuulus teadur, professor Norman Rosenthal. Ta on andnud välja raamatu, milles soovitab TM-i nii tervetele inimestele vaimseks arenguks kui stressitud ja haigetele paranemiseks.

Rohkem selle kohta

_____________________________________________________________________________________________

Kõik postitused

Rubriigid: A: Kõik postitused. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.