Budismi keskne eesmärk on inimese eneseteostuse (nn valgustuse) areng. Selleks otstarbeks on budismis välja arendatud mitmeid erinevaid meditatsioonitehnikaid. Neid on kasutanud miljonid mungad rohkem kui kahe tuhande aasta jooksul. Tegelikult on kasutatud peaegu kõiki tehnikaid, mis on olnud kasutusel idamaades, sealhulgas Indias. Mitmed nendest on levinud ka Eestisse (üks populaarsemaid on nn “Mindfulness”).
Seetõttu on eriti märkamisväärne, et viimasel ajal on tuhanded budamungad loobunud kõikidest traditsioonilistest tehnikatest ja kasutavad nende asemel TM-i. Juhtivad budistid on mõistnud, et TM on oluliselt efektiivsem kui budismi traditsioonilised tehnikad.
Sõltumatu meditatsiooniuurija Jonathan Shear on selgitanud, mille poolest erineb TM teistest tehnikatest, vaadake “TM-i omapära“.
Allpool on selle kohta artikkel , mis on tõlgitud inglise keelest eesti keelde. Nende õpetaja on Jaapani budamunk Koji Oshima (punases riietuses pildil allpool).
Tuhanded budamungad Aasias õpivad transtsendentaalset meditatsiooni.
Rohkem kui 3,000 budamunka 100 kloostris kogu Kagu-Aasias on õppinud
Jaapani budamunga, austatud Reverend Koji Oshima, kes on kauaaegne TM-i kasutaja ja ametlik õpetaja, töö tulemusel
transtsendentaalset meditatsiooni.
Vastavalt Rev. Oshimale hindavad budamungad transtsendeerumise lihtsust, kergust ja sellest saadavat sügavat kogemust, milleni jõutakse peaaegu kohe pärast TM-iga alustamist. Rev. Oshima lisab, et transtsendeerumine annab munkade edasistele palvetele ja praktikatele loomuliku aluspõhja.

Oma paljude ringsõitude ajal Aasia maades külastas
Maharishi tihti kloostreid ja rääkis isiklikult paljude budismi juhtidega. Üks väljapaistev munk Sri Lankast, kes on nüüd
Sri Lanka budismi kolme haru juht ehk “Shan Kara”, on aidanud kaasa, julgustamaks munkasid üle kogu maa võtma Reverend Oshimalt vastu juhised TM-i kasutamiseks.

Budhismi mungad Sri lankas
Sri Lanka budamungad alustavad oma päeva transtsendentaalse meditatsiooni praktikaga.

Noored mungad Thaimaal TM-i harrastamas
Noored õpilased praktiseerimas Tai budistlikus kloostris TM-i osana oma päevarutiinist.
Reverend Oshima ütles, et noored mungad on eriliselt innustatud nüüdisaegse ja iidse teadmise ühendamisest Maharishi käsitluses. “Eriti olid nad huvitatud
ühendväljakaardist, mis illustreerib seda, kuidas
Loodusseaduste ühendvälja, nagu seda kirjeldab nüüdisaegne kvantfüüsika, võib TM-i praktiseerimise ajal vahetult kogeda kui transtsendentaalse teadvuse välja, absoluutset Olemist. ”Maharishi Ülikool autasustas Reverend Oshimat audoktori kraadiga tähelepanuväärse panuse eest, mida ta on ühiskonna arenguks andnud, edendades
nirvaana—budismi eesmärkide vaimse aluse kogemust. Reverend Oshima on oma rännakute ja
transtsendentaalse meditatsiooni õpetamisega aidanud ergastada absoluutse Olemise teadmist ja vahetut kogemist tuhandete budamunkade elus – see aitab suurendada rahu, õnne ja jätkusuutlikku arengut neis kloostrites ja maailmas ümberringi.

TM-i õpetaja Koji Oshima (keskel) koos õpilastega Taimaal
Reverend Koji Oshima (keskel) Tai kloostris koos õpilastega, kes on õppinud transtsendentaalset meditatsiooni.
Like this:
Meeldib Laen...
Related