TM raamat-müügihitt võitis Nautiluse 2012 Raamatuauhinna

Mario Orsatti

New York Times’i ja Washington Post’i müügihitt Transcendence: Healing and Transformation through Transcendental Meditation (Transtsendents: tervendamine ja ümberkujundamine transtsendentaalse meditatsiooni kaudu) on just nimetatud Nautiluse Raamatuauhinna (Nautilus Book Award) 2012. a. Hõbevõitjaks.

Nautiluse auhindu antakse välja igal aastal “raamatutele, mis aitavad kaasa vaimsele arengule, teadlikule elule ja ühiskonna positiivsele muutusele, stimuleerides samal ajal lugeja kujutlusvõimet ja pakkudes talle uusi võimalusi paremale elule ja paremale maailmale”.

Transcendence autor Dr. Norman Rosenthal on väljapaistev Washingtoni DC piirkonna psühhiaater ja meditsiiniuurija, kes saavutas esimesena rahvusvahelise tunnustuse hooajalisi meeleoluhäireid seasonal affective disorder (SAD) kirjeldava tööga ja valgusteraapia teedrajava kasutamisega. Dr. Rosenthal on tegev ka Georgetowni Meditsiiniülikoolis Georgetowni University School of Medicine professorina kliinilise psühhiaatria alal.

Ma kirjutasin Dr. Rosenthalile ja küsisin talt, miks ta kirjutas Transcendence—ning mida ta mõtleb tunnustusest, mis on tema raamatule osaks saanud. Allpool mõned tema vastustest.

Dr. Norman Rosenthal:

“Vaadates tagasi sellele, kuidas ma hakkasin Transcendence’i kirjutama, tundub, nagu oleksin ma järginud vihjeid aardejahil. Mu patsient rääkis mulle, et transtsendentaalne meditatsioon on muutnud tema elu. Ma ütlesin talle, et õppisin TM-i palju aastaid tagasi, kuid ei praktiseeri seda enam. Ta julgustas mind ( tegelikult tegi mulle etteheiteid) pöörduma selle juurde tagasi. Nii ma tegin. Siis muutis see mu elu, tegi mind rahulikumaks, õnnelikumaks, loovamaks. Seetõttu ma uurisin seda – ja see toimis. Ma soovitasin seda patsientidele – ning see toimis taas. Enne kui aru sain, olin murdnud oma otsuse mitte kirjutada enam raamatuid (milleks on siis otsused, kui mitte murdmiseks?), ning voila´! Transcendence.”

“On olnud rahuldustpakkuv näha raamatu mõju. Siin on teated, mida olen saanud inimestelt, kes õppisid pärast Transcendence’i lugemist TM-i ja tahtsid mind selle kirjutamise eest tänada.”

“Ärevus on põhiliselt kadunud. Ma tunnen tõelist rõõmu, loomulikku ja sundimatut, mis tuleb seestpoolt. Mu mõtted on selged ja mul on ennetav ja entusiastlik nägemus tuleviku kohta. Ma kogen tõelist ehk tunnetatud suurenenud vaimset selgust ja teravust.”

“Ma tunnen puhkust ja rahu, mis kestab läbi kogu päeva. Tunnen, seda vast esimest korda, nagu oleksin “tõeline” (hirmutav mõte), ja see näib olevat imeväärne!”

“Teised on mind alati pidanud väga positiivseks ja hästikohanenud inimeseks. Nüüd ma tunnen, et olen tõepoolest see inimene”.

“On raske mind millegagi enesest välja viia”.

“Näib, nagu oleksin teine inimene… keegi, kes mulle väga meeldib”.
“Mu naine ei tea veel kuigi täpselt, mida sellest arvata”.

“Alles eile rääkisin kolleegist psühhiaatriga, kes luges Transcendence’i ja tegeleb nüüd TM-ga ning soovitab seda ka oma patsientidele. “See on nii meeldiv”, ütles ta, väljendades mu enda üllatust selle üle, et midagi, mis on olnud nii hea mulle ja teistele, võib olla ka nii nauditav. Ma ütlesin, et kui sa külastad paika eneses, mis tundub nii meeldivana, on iseenesestmõistetav arvata: “Ma ei olegi lõppude lõpuks nii paha, kui minus on selline õnnelik koht””.

“Seetõttu on need ühed suurematest autasudest, mida Transcendence’i kirjutamine on mulle toonud – teadmine, kuidas anda edasi midagi, mis on nii kasulik ja mõnede inimeste jaoks ümberkujundav”.

—————————–
Transcendence on avaldatud Briti inglise keeles levitamiseks Suurbritannias ja kogu Briti Ühenduses, ning seda tõlgitakse praegu rootsi, mandariini, portugali (s.h. Brasiilias) ja kreeka keelde.

Kui te ei ole veel Transcendence’i omandanud, võite selle tellida internetiaadressil Transcendence, Amazon.com (pehmekaaneline versioon). On ka olemas Kindle e-raamatu versioonina.

Allikas: http://www.tm.org/blog/news/tm-book-wins-2012-nautilus/

Seotud postitused:

Rubriigid: A: Kõik postitused, Raamatud, Välismaalt, sildid: , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.