Pentagon rahastab Transtsendentaalse Meditatsiooni kohta stressi-uurimist

Pentagon rahastab TM-i uurimist stressi-haigete sõdurite seas

USA kaitseministeerium – “Pentagon” -on otsustanud anda 2 miljoni dollareid uurimisele TM-i efektide kohta Post-traumaatilise stressi häire (PTSH) puhul. Uurimine toimub koostöös USA söjaveteraanide admnistratsiooni (Veterans administration) ja Maharishi University of Managementi vahel.

See on TM-i efektiivsuse tähtis tunnustus, kuna Pentagonil, kellel on suur finantsiline surve, rahastab ainult uurimisprojekte mille kohta on põhjus arvata, et annavad efektiivsed tulemused. On nimelt juba olemas kaks uuringud, mis on näidanud, et TM parandab PSTH-d efektiivselt ja üllatavalt kiiresti – oluline paranemine toimub tihti 2-4 kuu jooksul.

Lisaks on mitu sõdurid kinnitanud positiivsed tulemused raskete PTSH puhul.

Jerry Yellin

Jerry Yellin

 Teise maailmasöja veteraan, piloot Jerry Yellin, oli raskes pidevas depressioonis üle 30 aastat peale söja. TM-iga paranes ta vähem kui poole aasta jooksul. Tema on asutanud projekti “Operation Warrior Wellness” koostös David Lynchiga, selleks et informeerida TM-i väärtuse kohta ning et toetada PTSH veteraanide TM-i õpimist.

 

Norwichi kadettid mediteerimas

Norwichi kadettid mediteerimas

Lisaks on üks USA ohvitserite ülikool, Norwich University, võtnud TM-i kasutusele, nii kadettide, kui õpejõudude ja teise personaali juures. Ülikoolil on ka positiivsed kogemused koju põõrdunud PSTH-s põdenud ohvitseritest, kes on kasutanud TM-i. Vaadale video siin.

Tegelikult poleks vaja rohkem uuringut kuna sõdurite arv on suur, kes on saanud abi TM-ist. Aga Pentagoni projekti eesmärk on et selle uuringu läbi saada formaalselt korrektset teaduslikut kinnitust, mille alusel saab õigustada kõikide PSTH-s põdenud sõjaveteraanide PSTH ravi rahastamist TM-iga (kuna nende arv on väga suur – kümned tuhandid, on küsimus suurtest summadest).

 

SELLEL ASJAL ON ÜLDINE TÄHTSUS

PTSH on senini olnud parandamatu. Eesti sõjaväes kasutatakse näiteks elektrishokkid, mis küll paremal juhul võivad eemaldada depressiooni (mitte alati pidevalt), aga ei paranda põhihaigust, kuna rasked häirivad mälud ei kao sellega. Sellepärast on ravi Eestis, nagu mujal, tavaliselt peamiselt sümptomide sumbutav ning psüholoogi toetav teraapia.

Kogemused ja uuringud näitavad aga, et TM on võimeline parandada PSTH teisiti ravimata häired. 

See näitab, et TM-il on sügav harmoniseeriv ja ajutöö parandav toime, mis töötab isegi väga raskete häirete puhul. Seda kinnitab ka praktilised kogemused koolidest, tööelust ja haigete ravist.

USA Psühiaater, professor Norman Rosenthaal arvab et üks mehanism võib olla, et TM-i puhul kogeb inimene suurt, sügavat rahu ja õnnetunnet millel on parandav toime. Tema hüpotees on nimelt, et mõtted seotud raskete traumadega mis ringlevad peas, saavad TM-i puhul seotud positiivsete emotsioonidega, selle asemel et olla endiselt seotud hirmuga ja hängistusega. Seda meetodi nimetakse desensitization (tundelikuse vähendamine) ja on kasutatud psüholoogide poolt aga pole andnud sarnased sügavalt ravivad efektid kui TM PSTH puhul. 

See on aga ainult üks hüpotees. Seletus võib olla ka neurofüsioloogiline. TM-i puhul on aju nimelt suures korrastatuse seisundis ja kordumise läbi kasvab see korrastatus ajus – aju õpib töötama rohkem kooskõlastatult. Stressiga seotud emotsioonid ja mõtted on aga seotud korralagadesuga. Võibolla on aju paranemine lihtsalt stressitud töövisi asendamine harmoonilise tööviisiga. 

Igal juhul kinnitavad need uuringud ja kogemused, et TM-il on erakordselt sügav parandav ja harmoniseeriv toime ajutöö suhtes. Pealtvaatamata kas sul on stressiprobleemid või mitte, arendab TM su aju optimaalse tööviisi suunas, mis tähendav selgem pea ja parem otsusvõime, suurem loovus ja suurem heaolutunne. David Lynch kirjutab kuidas TM on soodustanud tema loovuse arengud oma raamatus, “Suure kala jahil“, mis on tõlgitud eesti keelde. Professor Norman Rosenthal kirjeldab, oma raamatus “Transcendence“, mitmete kuulsate inimeste kogemused kuidas TM on neid aidanud oma arenguses. 

 

Rubriigid: A: Kõik postitused, Teaduslikud uuringud, Tervis, Välismaalt, sildid: , , , , , , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.