TM vähendas südame ja veresoonte haiguste komplikatsioone 50%

Südameinfarktide ja ajurabduste sagedus oli ligkaudu 50% madalam mediteerijate seas võrreldes kontrolligruppiga 9 aastat peale uuringu algust.

Jälgiti 201 meest ja naist, kes olid uurimuse alguses keskmiselt 59 aastat vanad ja kellel oli südameveresoonte kitsenemine, mis toob kaasa südameinfarkti ohu.

Pooled grupist õppisid TM-i ja pool olid kontrollgrupp. TM-grupil oli peale 9 aastat, südameinfarktide, ajurabanduste ja surmade sagedus kontrollgrupiga võrreldes peaaegu 50% madalam. TM-grupis paranesid olulisel määral stressinäitajad.

Kontrollgrupi liikmeid juhendati järgima ennetavat elustiili, sealhulgas terviklik toitumine ja kehalised harjutused. Mõlemad grupid jätkasid tavameditsiini ravimite kasutmist.

USA Tervishoiuamet rahastas uurimust 3.8 miljoni dollariga. Uurimuse viis läbi The Medical College of Wisconsin in Milwaukee koostöös uurimisasutusega “Institute for Natural Medicine and Prevention”.

Allikas: “Heart Disease Patients who Practice Transcendental Meditation have Nearly 50% Lower Rates of Heart Attack, Stroke, and Death

Kommentaar: See tulemus on suuresti parem kui ükski meditsiinilisest sekkumisest saadav efekt. See kinnitab veelkord mitmeid teisi uurimusi, mis näitavad, et TM vähendab jätkuvalt stressitaset olulisel määral. Stressi uurimine on leidnud, et stressitaseme jätkuv vähenemine on raskesti saavutatav. Tavalise lõõgastumise või teiste rahustavate tehnikate kasutamisest ei piisa – nende mõju on ajutine. Vaja on sellist ajutööd sügavalt parandavat efekti, mis on omane ainult TM-ile.


Rubriigid: A: Kõik postitused, Teaduslikud uuringud, Tervis, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s